Zebra Böhmova, která je nejpočetnější z poddruhů zebry stepní, žije na savanách ve východní Africe. Má černé široké pruhy bez meziproužků. Popásá se na porostech trávy. Spásá i méně kvalitní druhy, jimiž ostatní býložravci opovrhují. Své jméno dostala po mladém cestovateli Böhmovi, který zemřel při výzkumu afrických zvířat ve východní Africe na konci 19. století. Délka těla tohoto poddruhu zebry až 245 cm, kohoutková výška do 140 cm a váha230 – 300 kg.
Zebry stepní obecně velice proměnlivou kresbu pruhování, a to jak jednotlivé poddruhy, tak i mezi jednotlivci. Jejich zrak a sluch zeber je vynikající. Oči mají oválné zorničky a jsou na stranách hlavy, což umožňuje zebře vidět na všechny strany. Uši mají dlouhé a mohou jimi otáčet se při lokalizaci zvuků, aniž by musely hnout tělem.
Popásají se na porostech trávy, žerou i méně kvalitní druhy, jimiž ostatní býložravci opovrhují. Občas též okusují keře.
Žijí v menších stádech s jedním vedoucím hřebcem a několika klisnami a jejich mláďaty. Počet jedinců ve stádu se pohybuje většinou do 15 kusů. Samice rodí po roční březosti jedno mládě, vážící zhruba 30 kg. Mládě je kojeno až 16 měsíců, i když po pár dnech přijímá rostlinnou potravu. Po dosažení dospělosti jsou jedinci obou pohlaví vyhnáni ze stáda a hledají si nové partnery. Hřebci, kteří dospívají, žijí v malých skupinách a snaží se získat harém, který získávají pomocí soubojů, při kterých se navzájem koušou a kopou předníma i zadníma nohama. Hřebci zebry stepní si své harémy chrání zeber. Dávají o sobě ale značně vědět hlasitým říháním, které jde slyšet především v noci.
Věk u zeber dosahuje až 25 let.
V našem Safariparku pod Klíčem zebry stepní – Böhmovy nechybí. Zvířata byla získána z několika evropských chovů a jejich stádo se utěšeně rozrůstá.
(zdroj informací pro článek: zoo Dvůr Králové, Wikipedia)