Vzhled africké expozice safariparku dokreslují i gazely Thomsonovy, jejichž skupinku je u nás možno spatřit již od dob otevření původního Safari pod Klíčem. Jednalo se tehdy společně se zebrami, nosorožcem dvourohým a slony o jedny z prvních obyvatel safari.
Gazely Thomsonovy obývají africké savany a pastviny v Serengeti, oblasti Keni a Tanzanie, můžeme je potkat i v Etiopii, Somálsku a v Súdánu. Živí se nízkou vegetací a trávou. Většinu vody získávají z potravy, což jim umožňuje delší dobu přežívat v oblastech s nižším dostatkem vody.
Tyto gazely jsou až 90 cm vysoké, jejich tělo je dlouhé do 110 cm a hmotnost dosahuje 16 kg. Srst na hřbetě je světle hnědá a na bocích mají černý pruh. Břicho a okolí kolem řitního otvoru jsou bílé. Mají dlouhé, nepatrně zakřivené a špičaté rohy. Gazely Thomsonovy jsou rychlá zvířata, při běhu před nebezpečím dokáží vyvinout rychlost 80 km/h.
Gazely Thomsonovy se často shromažďují spolu s jinými savci, zvláště s pakoni a zebrami, přičemž využívají vzájemné ostražitosti.
Gazely Thomsonovy se stejně jako ostatní gazely zdržují ve skupinách. V přírodě se mohou dožít i 10 – 15 let. Jejich hlavními predátory jsou převážně velké kočkovité šelmy. Gazely Thomsonovy jsou loveny i místními domorodci, pro které představují důležitý zdroj potravy.
(zdroj informací pro článek: Wikipedia)