LEV INDICKÝ

Safaripark pod Klíčem chová kromě berberských a východoafrických lvů také skupinu indických lvů, kterou se nám daří v poslední době i množit. Kromě klasicky zbarvených jedinců máme v chovu zcela vyjímečně zbarvenou indickou lvici.

Lev indický je ohroženým poddruhem lva pustinného, který se vyskytuje pouze v Indii v rezervaci Girský les ve státě Gudžarát v množství kolem 300 jedinců. Tito lvi žijí ve smečkách v počtu 5 až 6 zvířat.
Samci dosahují hmotnosti 160-190 kg, samice 110-120 kg. Tento lev je o něco menší než africké poddruhy. Má světlou srst šedavě plavého odstínu. Hřívu mají samci oproti africkým příbuzným o něco menší, řidčí s viditelnýma ušima. Indický lev má na břiše podélný visící záhyb kůže na břiše. Štětka chlupů na ocase je kulatějšího tvaru než u afrických lvů.
Vzhledem k malému počtu indických lvů a omezené oblasti výskytu je v současnosti realizován záchranný program, jehož cílem je vytvoření životaschopné záložní populace v zoologických zahradách pro případ jeho vyhynutí ve volné přírodě.
(zdroj informací pro článek: Wikipedia, zoo Praha a Ostrava, knižní encyklopedie)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *